Ανακοίνωση Διαδικτυακού Σεμιναρίου
Ανακοίνωση Διαδικτυακού Σεμιναρίου με τίτλο
 «AUTONOMOUS VEHICLES: NEW MOBILITY SERVICES AND OPPORTUNITIES;
 A PRELIMINARY ASSESSMENT OF THEIR IMPACT IN URBAN MOBILITY»

Το Τμήμα Πολιτικών Μηχανικών του Πανεπιστημίου Πατρών διοργανώνει Διαδικτυακό Σεμινάριο το οποίο απευθύνεται σε προπτυχιακούς/ές και μεταπτυχιακούς/ές φοιτητές/τριες του Τμήματος, αλλά και ενδιαφερόμενους/ες φοιτητές/τριες άλλων Τμημάτων.

Το Σεμινάριο θα διεξαχθεί ηλεκτρονικά μέσω της πλατφόρμας Zoom την Πέμπτη 01 Απριλίου στις 18:15

Κεντρικός ομιλητής θα είναι o Δρ. Έκτορας Χάνδακας, υπεύθυνος καινοτομίας της Transamo, Transdev Group και ερευνητικός συνεργάτης της Ecole des Ponts της Γαλλίας, με εξαιρετική εμπειρία και μακροχρόνια έρευνα σε θέματα αυτόνομων οχημάτων και αστικής κινητικότητας.
 Το πρόγραμμα του Σεμιναρίου έχει ως ακολούθως:

18:15-18:20 Καλωσόρισμα - Παρουσίαση Σεμιναρίου και Ομιλητή
 18:20-19:20 Autonomous vehicles: New mobility services and opportunities; a preliminary
  assessment of their impact in urban mobility
 19:20-19:30 Ερωτήσεις / Συζήτηση

Η εγγραφή των ενδιαφερομένων θα γίνεται από την Παρασκευή 26 Μαρτίου έως και την Πέμπτη 01 Απριλίου.

Εγγραφείτε εδώ.
 Οι θέσεις παρακολούθησης είναι 250 και θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας.

O Πρόεδρος του Τμήματος και η Οργανωτική Επιτροπή σας προσκαλούν με χαρά να παρακολουθήσετε το Σεμινάριο.

Η Οργανωτική Επιτροπή,
 Ανδρέας Λαγγούσης